Kurumsal İndirim Anlaşmalarımız
Kurum Adı
Polsan
Ratelvak
Öz-Sağlık ve İş Sendikası
Medya İş Sendikası
Temad
Asmmmo
Jeoloji Mühendisleri Odası
Dünya Göz Hastanesi
Liv Hospital
Medical Park
Kamu-Sen
Sağlık-Sen
Diyanet Vakıf-Sen
Ankara Diş Hekimleri Derneği
Bayındır Hastanesi
Çankaya Belediyesi
Media Markt
Savisan
Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası
Image Alt

  /  Makaleler   /  Yeni Bir Dil Nasıl Öğrenilir?
a

Yeni Bir Dil
Nasıl Öğrenilir?

Yeni bir dil kazanımın en önemli noktası eğitim alan kişinin ihtiyaçları doğrultusunda bir yol haritasına sahip olmasıdır. Amaca giden yolda atılan yanlış adımlar, kişiyi hedeflerinden uzaklaştıracağı gibi, maddi-manevi büyük bir kayıba yol açacaktır.

Dört Beceri Yabancı Dil Kursu olarak bizler alanında uzman danışman kadromuzla öncelikli olarak öğrencilerimizin hedeflerini öğrenir ardından eğitim planlamasını yaparız. Öğrencilerimizin eğitimleri için ayırabilecekleri zaman da çok önemli bir husustur. Öğrencilerimizin talebi ne olursa olsun, doğru bir ihtiyaç analizi ile tüm planlarını gerçekleştiriyoruz.

Öyle bir eğitim sistemi düşünün ki;

  • Türkçesi olmayan yabancı öğretmenlerden dersler alıyorsunuz,
  • Sınıfınız en fazla 15 öğrenciden oluşuyor,
  • Sınıf arkadaşlarınızda sizler gibi 4 beceri (okuma, konuşma, yazma, dinleme) detaylı bir dil sınavından geçerek sizinle aynı seviye sınıfında yer almış, bu sayede sizler için homojen sınıf oluşturulmuş,
  • Öğretmeniniz derse başlar başlamaz her cümlesi eğitim aldığınız dilde ilerliyor,
  • İlk gün şoku yaşıyorsunuz, aslında çok iyi anlıyorsunuz; sizde konuşmak istiyorsunuz ama yanlış bir şey söylersem korkusu cesaretinizi kırıyor,
  • Ders arasında öğrenci bilgilendirme panosuna bir bakıyorsunuz ücretsiz konuşma ders programınız… İşte sizin için bulunmaz bir fırsat. Üstelik konuşma dersleriniz sizlere ”Yaşam Boyu Ücretsiz” olarak sunuluyor. Konuşma korkunuzu atacağınız, hatta anlayamadığınızı düşündüğünüz dil bilgisi konularının tekrarı içinde ücretsiz dersleriniz başlıyormuş. Şimdi çok güzel olmadı mı? Artık korkcak hiçbir şey kalmadı. Çünkü kendinizi eksik hissettiğiniz her şeyi kursunuz sizden önce ”ya öğrencimiz bu konularda zorlanırsa” diyerek düşünmüş çözümünü hazırlamış. Size sadece bu destekleri almak için zaman ayırmak kalmış.
  • Dersleriniz ilerliyor ve kursunuz diyor ki; bizce bir değerlendirme sınavı yapalımda hep birlikte ilerlemenizi görelim. Sınavınız tabiki 4 beceri (okuma, konusma,yazma,dinleme)

Sonuçta eğitiminiz 4 beceri oldu, sınavınızda 4 beceri olmalı. Sınavınız gerçekleşiyor ve eğitim danışmanız sizi arayıp puanınızı söylerken sınavda yapamadığınız konular için sizin uygun gününüze ücretsiz telafi dersinizi yazıyor.

  • Eğitiminiz ilerliyor, kurunuz tamamlanıyor ve diğer kura geçiş sınavınız yapılıyor. Sınavınız sonucunda diğer kura geçişiniz öğretmeniniz tarafından onaylanıyor. Siz bu kurununuzu/seviyenizi hediye olarak kurumdan alıp, herhangi bir ücret ödememişsiniz. Aklınıza kuruma kayıt için geldiğiniz gün eğitim danışmanınızın size söylediği bir cümle geliyor. Hediye kurunuzu dilerseniz 6-8 hafta ÜCRETSİZ olarak gideceğiniz, 126 ülkeden birinde bir gönüllülük projesinde kullanabilirsiniz. Bu ne demekti? Kursunuz sizlerin proje maliyetlerini karşılıyor, konaklamanızı karşılıyor hatta seçtiğiniz projeye göre 1 veya 2 öğün yemeğinizi karşılıyor. Sizler için bulunmaz bir fırsat bir adım ötenizde duruyordu. Kursunuzdan bitirdiğiniz seviyenin sertifikasını alırken, birde yurt dışından Uluslararası geçerliliği olan bir sertifikayı öz geçmişinize ekleme fırsatını yakalıyorsunuz. Yurt dışında 2 ay yaşayacağınız tecrübe ile de dilinizi artık mükemmel bir seviyeye taşımışsınız. Size düşen görev sırt çantanızı hazırlayıp yeni bir maceraya yol almak.

Dört Beceri Yabancı Dil Kursu dil öğrenimizde, dil sınavlarınızda, kariyer planlarınızda her zaman sizlerle olacaktır. Yeni bir dili öğrenmenin ötesinde, öğrendiğiniz dil sayesinde ne gibi kapılar aralayabilir ve sizlerin hayalleri gerçeğe dönüştürürüz, işte bu noktada bir telefon uzağınızdayız.

WhatsApp chat