Kurumsal İndirim Anlaşmalarımız
Kurum Adı İndirim Oranı
Polsan %20
Ratelvak %35
Öz-Sağlık ve İş Sendikası %35
Medya İş Sendikası %35
Temad %35
Asmmmo %35
Jeoloji Mühendisleri Odası %35
Dünya Göz Hastanesi %35
Liv Hospital %35
Medical Park %35
Kamu-Sen %35
Sağlık-Sen %35
Diyanet Vakıf-Sen %35
Ankara Diş Hekimleri Derneği %35
Bayındır Hastanesi %20
Çankaya Belediyesi %20
Media Markt %20
Savisan %20
Image Alt

Dil Okulları | Sinem Taşpınar

  /  Dil Okulları | Sinem Taşpınar
sinem2

Sinem TAŞPINAR

Arnavutluk
Gazi Üniversitesi

Arnavutluk

Ohrid inanılmaz güzel bir yerdi ve bugün sabah ayrıldım ve Üsküp’e geçtim arkadaşlarım ile. Bir sürü anı biriktirdim. Bir gün mutlaka geleceğim dediğim nadir şehirlerden Ohrid. Bir sürü iyi insanla karşılaştım. Hiç tanımadığın insanların sana bu kadar iyi davranması çok garip. Uzun zaman sonra insanları karşılıksız bir şey yapması veya vermesi garip gelir olmuş bana. O yüzden ayrı bir önemi var Ohrid’in benim için.

Yeryüzünde nefes almadığım toprak kalmamalı bir yerden başlamalıyım dedim ve an itibariyle 3.ülkemdeyim. Bir başıma kız başıma ve gün geçtikçe bunu daha da çok sevmeye başladım ve an itibariyle Makedonya’dayım. Bu ülkeyi çok sevdim. Burda insanların çoğu Türkçe biliyor ve bizi çok seviyorlar. Öyle ki bugün Türk olduğumu öğrenen bilet görevlisi kiliseye girerken para almadı üstüne bir de kilisenin tarihini anlattı. Yol süprizlerle dolu. Bu ülkeye geldiğimde hiç birşey bilmiyordum. Gezilecek yerlere doğru dürüst bakmadım bile.Gün boyunca yaptığım en iyi şey kafamı yukarı kaldırmaktı bu sayede bütün Ohrid i öğrendim. Bir kaç yıl önce sokakta yürümeye korkarken şu an plansız ülke geziyorum.

Şu an belki de hayatım boyunca hayal edemeyeceğim şeyleri yaşıyorum. Her şey Dört Beceriyle tanışmamla oldu. Dört Beceri Yabancı Dil Kursundan detaylı bilgilendirmeyi aldım ve Ücretsiz Yurt Dışı desteklerinden yararlanarak, gönülülük projelerine başvurumla sürecim başlatıldı. Bir hafta içinde mülakat ve kabul ile birlikte elimde Albania bileti vardı. Ardından hiç tanımadığım bir ülkeye tek başıma gelmiştim. Dillerini ve kültürlerini bilmiyordum ama bildiğim tek bir şey vardı bir yola çıkmıştım ve asla pes edemezdim ve şu an arkama dönüp baktığımda bir sürü güzel insan tanıdım. Zor zamanlarım olsa da bir şekilde üstesinden geldim. 6 haftalık projemizin 4 haftası bitti bile.Bu süreçte hayatıma 2 ülke 6 şehir kattım. Ama daha yolun başındayım. Devamı da gelecek eminim.

WhatsApp chat