Kurumsal İndirim Anlaşmalarımız
Kurum Adı
Polsan
Ratelvak
Öz-Sağlık ve İş Sendikası
Medya İş Sendikası
Temad
Asmmmo
Jeoloji Mühendisleri Odası
Dünya Göz Hastanesi
Liv Hospital
Medical Park
Kamu-Sen
Sağlık-Sen
Diyanet Vakıf-Sen
Ankara Diş Hekimleri Derneği
Bayındır Hastanesi
Çankaya Belediyesi
Media Markt
Savisan
Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası
İspanyolca
Image Alt

İspanyolca

  /  Diğer Diller  /  İspanyolca

Genel Bilgiler

İspanyolca hakkında bazı köşe yazıları ve İspanyolca’nın dünya üzerindeki önemi;

Dünya Gazetesi İngilizce; Çince (Mandarin Çincesi) ve İspanyolcadan sonra resmî dil olarak dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir. Ancak yükselen ekonomiler İngilizce dışında başka dillerin de popülaritesini artıracak. British Council tarafından yapılan bir araştırmada geleceğin dilleri belirlendi. Geleceğin çalışanları için en önemli dillerin sıralandığı liste İngiltere’nin ihracat bağlantıları, hükümetin ticaret, diplomasi ve güvenlik öncelikleri ve en popüler turist merkezleri gibi kriterler göz önüne alınarak oluşturuldu. Listede birinci sırada İspanyolca, ikinci sırada Arapça var. Bu dilleri, Fransızca takip ediyor. Çince dördüncü sırada yer alırken, Almanca beşinci sırada. İlk 10 içindeki diğer diller Portekizce, İtalyanca, Rusça ve Japonca. Türkçe, geleceğin 10 dili arasında dokuzuncu sırada gösteriliyor.

Cervantes Enstitüsü Dünya üzerinde 2015 yılı itibariyle yaklaşık 500 milyon kişi İspanyolca konuşmaktadır.İspanyolca sadece İspanya’da kullanılmamakta olup dünya üzerinde 21 ülkenin resmi dilidir. Resmi dil olarak ispanyolcayı kullanan ülkeler: İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, El Salvador, Uruguay ve Venezüela’dır. Aynı zamanda ispanyolca, internet üzerinde (facebook,twitter,instagram) en fazla kullanılan üçüncü dildir. Şu an itibariyle, dünya üzerinde 21 milyon kişi ikinci yabancı dil olarak ispanyolca öğrenmektedir. İspanyolca herşeyin ötesinde dünya üzerinde en çok konuşulan ikinci dildir. Dört Beceri Yabancı Dil Kursu olarak İngilizcenin dışında verdiğimiz diğer dil eğitimlerimizden İspanyolca derslerimiz alanında uzman öğretmenlerle, hafta içi – hafta sonu grup dersi ve/veya özel derslerle verilmektedir.

İspanyolca Grup Eğitimlerimiz;

  • Her seviye 80 ders saatinde tamamlanacak şekilde verilmektedir.
  • İspanyolca dili 6 seviyeden oluşmaktadır. Dört Beceri Yabancı Dil Kursunda tüm seviyeler Ana dili İspanyolca olan Yabancı Öğretmenler tarafından verilmektedir.
  • Derslerimiz sadece gramer eğitimi olarak değil, dört beceriyi de (okuma, konuşma, yazma,dinleme) destekleyici şekilde, konuşma ağırlıklı verilmektedir.
  • Sınıflarımız maksimum 15 öğrenciden oluşmaktadır.

İspanyolca Eğitiminizi 6-8 Hafta Ücretsiz Yurt Dışı Programımızla Taçlandırıyoruz…

İspanyolca dil eğitiminizi kursumuzda tamamladıktan sonra, sizlere hiçbir yerde bulamayacağınız; 6-8 hafta süresince İspanya’ya ücretsiz olarak giderek öğrendiklerinizi bol pratik yapma şansını sunuyoruz. Detaylı bilgi için kurumumuzu arayarak, yurt dışı programları departmanımızdan randevu almanızı rica ederiz.

WhatsApp chat